Wpisy użytkownika facecjonistka z dnia 2 lutego 2011

Liczba wpisów: 1

facecjonistka
 
Były zdjęcia, były ciuchy, były obrazy, była biżuteria, ale nie było makijażu. Brak wizażystki przy sesji zdjęciowej zmusza do zdobywania skillsów w zakresie makijażu i stylizacji fryzur. Wczorajszym wieczorem zabrałam się za wymyślanie stylizacjii oka dla najbliższych sesji. I tu mały tutorial.

1. W zewnętrznym kąciku oka, po skosie doklejamy pasek taśmy klejącej ( w kierunku do brwi)
2. Od środka powieki do zewnętrznych krawędzi malujemy eyelinerem kreseczki. Można to również zrobić kredką, ale eyeliner daje intensywniejszą czerń.

01.jpg


3. Teraz czas na cienie. Nakładamy je na całą ruchomą powierzchnię powieki. Na jej wewnętrznej części nakładamy żółty cień, na środkowej części pomarańcz, który płynnie powinien przejść w czerwień na zewnętrznej części powieki. Czerwonym cieniem również możemy podkreślić delikatnie miejsce załamania powieki. Następnie rozcieramy czarny cień przy linii rzęs i na linii kreski eyelinera.

02.jpg


4. Odklej delikatnie taśmę, a w razie potrzeby dokonaj poprawek korektorem i przypudruj. Eyelinerem namaluj kreskę na dolnej powiece, wzdłuż linii rzęs, przedłużając ją w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku.

03.jpg


5. Linię wodną oka rozjaśniamy białą kredką po czym przedłuzamy ową linię wzdłuż czarnych linii eyelinera.

04.jpg


6. Tuszujemy rzęsy i ewentualnie doklejamy kępki sztucznych. Gotowe.


05.jpg


06.jpg


Z racji, że na próbę pomalowałam tylko jedno oko pokazuje tylko pół twarzy hehe. Co o tym myślicie?

PS. Jakby tu była jakaś chętna wizażystka ze Śląska która też zaczyna to zapraszam do wpółpracy ;D
Pokaż wszystkie (8) ›