Wpisy użytkownika facecjonistka z dnia 29 stycznia 2011

Liczba wpisów: 1

facecjonistka
 
Już kiedyś wypowiadałam się na temat niezdrowego myślenia spowodowanego tym, co podają nam środki masowego przekazu.Dziś ponownie poruszę ten temat, ale z troszkę innej strony.
Gonimy za jakimś swoim ideałem. Często pokrywa się on z tym, co proponują nam media. A kobitki w magazynach to po pierwsze nienaturalnie chudziutkie dziewczyny, które dodatkowo są wyszczuplane i podrasowywane przez Photoshopa. O wizażystach itd nie wspominam.
Krótki przykład. Pozowała mi jakiś czas temu baaardzo szczuplutka koleżanka. Nie ma ona mimo wszytko problemów z odżywianiem. Z natury ma po prostu bardzo filigranową budowę i jest oczywiście przy tym śliczna. Nie mniej i jej urodę pogwałciłam w/w programem graficznym. Realia są takie, że to co widzicie w kolorowych pismach i portalach to ułuda. Dziewczyna widoczna po mocnym retuszu to fikcja. Ona nie istnieje. Modelka była pierwowzorem. Nie ufajcie Photoshopowi. Bądźcie sobą.


020.jpg


0020a.jpg
  • awatar ★...M...★: Doskonale zdaję sobię sprawę z tego o czym piszesz, ale mimo wszystko jestem w szoku jak bardzo można komuś "poprawić" urode
  • awatar Coldi: To jest właśnie bez sensu, że wokół nas jest pełno zdjęć przerobionych w programach graficznych. No, a później dochodzi do takich sytuacji jak u koleżanki wyżej :(
  • awatar facecjonistka: To zdjęcie to jest jeszcze pikuś :/ Są przykłady zdjęć, które są tak wyretuszowane, że ciężko poznać kto właściwie jest w tej wersji finalnej. :/// Poruszam po raz kolejny ten temat bo taka jest codzienność medialna, a widzę co się dzieje wokół mnie, często wśród bliskich na pozór opanowanych i rozsądnych osób. Bulimia, anoreksja, depresja... o tym się głośno nie mówi choć to dość częsty problem. Bo przecież wstyd.
Pokaż wszystkie (6) ›